sobota, 15 czerwca 2013

Svantevit - premiera 21 września 2013

 

 

   Dawno się tu nic nie działo, to z powodu natłoku pracy. W połowie zeszłego roku tworzyliśmy intensywnie "Równonoc", która ostatecznie uzyskała status "diamentowej" płyty. Co tym bardziej nas cieszy, że jesteśmy autorami najcharakterystyczniejszych i bez wątpienia najbardziej wartościowych, elementów tego wydawnictwa. Elementów bez których zapewne nie odniosło by ono takiego sukcesu. Co prawda niewiele obecnie mówią o nas zarówno producent płyty jak i wydawca. I mamy wrażenie że starają się możliwie umniejszyć nasz wkład. Mimo to jesteśmy dumni z tego że z naszymi dźwiękami dotarliśmy do tak ogromnej publiki, nawet jeśli nie do końca jest ona świadoma naszej roli. W dodatku przyczyniliśmy się, a jest to dla nas ogromnie ważne, do popularyzacji wiedzy o naszych przedchrześcijańskich korzeniach!

   W minionym roku udało nam się również rozpocząć tryptyk zawierający muzykę słowiańską. Nagraliśmy i wydaliśmy pierwsza cześć -  "Slava - Pieśni Słowian Południowych". Płyta rozeszła sie w ogromnym jak na nasze dotychczasowe warunki nakładzie, zapewniając nam nieoficjalnie status "złotej płyty". Nieoficjalnie bowiem nie było na niej odpowiedniej naklejki. Satysfakcja jednak jest ogromna. Tym bardziej że internauci uznali "Slave" za 4 najpopularniejszą płytę folkową w Polsce, w plebiscycie "Wirtualne Gęśle". A jej okładkę za najlepszą okładkę folkowa roku 2012! To równie niesamowity sukces, z którego jesteśmy bardzo dumni i za który jesteśmy wdzięczni naszej wiernej publiczności!

   Co nam jeszcze nie pozwalało pisać regularnie? Od lutego bieżącego roku do maja, trwała wiele znacząca dla nas trasa "Dominus Svantevitus Tour 2013", którą odbyliśmy wraz z legendą polskiego thrash metalu, zespołem Quo Vadis i mnóstwem innych wspaniałych kapel. Zapamiętamy ją na pewno do końca życia i bedzie to jedno z najmilszych wspomnień. O szczegółach jeszcze opowiemy, bo zbyt dużo się zebrało. Teraz przejdźmy do ostatniej, najważniejszej (zwłaszcza w dzisiejszym poście) sprawy, odciągającej nas od tego bloga:

   Od ponad dwóch lat, intensywnie pracujemy nad najnowszym dzieckiem Percival Schuttenbach - albumem "Svantevit". W końcówce zeszłego roku, prace przybrały bardzo na intensywności. Jesteśmy już blisko końca i blisko premiery, która jak wynika z nagłówka nastąpi tuż przed jesienną równonocą!
Teraz będziemy się starać pisać regularnie, tym bardziej że dyktuje nam to logika i prawa promocji ;)
Zmienimy też coś niecoś graficznie i pod kątem funkcjonalności. Zanim jednak się to wszystko zdarzy - bardzo gorąco zapraszamy do obejrzenia pierwszego z klipów nadchodzącego albumu, tytułowego "Svantevit"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz